• OZNÁMENIE O PODMIENKACH NÁVRATU ŽIAKOV DO ŠKOLY

• Riaditeľ školy oznamuje, že na základe usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu  dňa 3.mája 2021 (v pondelok) sa začína prezenčná forma výuky pre všetky ročníky podľa A harmonogramu. Organizácia výučby v 18. kalendárnom týždni bude prispôsobená adaptačnému programu pre návrat žiakov do škôl. Cielené informácie poskytnú žiakom triedni učitelia.

Podmienky nástupu do školy:

-  žiaci do 18 rokov sa nemusia preukazovať žiadnym dokumentom (potvrdenie o testovaní, o výnimke z testovania, čestné vyhlásenie).

- zákonný zástupca  neplnoletého žiaka posiela vyhlásenie o bezinfekčnosti zákonného zástupcu bez preukazovania testovania (elektronicky cez Edu Page alebo písomne).

- plnoletý žiak – vyhlásenie o bezinfekčnosti bez potreby testu  (elektronicky cez Edu Page alebo písomne).

Bude nám potešením privítať Vás opäť v priestoroch školy.

• Informácie k prijímacím skúškam

• aktualizované na základe záverov zasadnutia konzília odborníkov dňa 22.4.2021 a uznesenia vlády SR č. 229/2021 z 28. apríla 2021:

1. Riaditeľ strednej školy po kontrole prihlášok môže požiadať uchádzača alebo zákonného zástupcu maloletého uchádzača o doplnenie náležitostí prihlášky.

2. Do budovy školy môžu vstupovať iba uchádzači o štúdium, okrem nevyhnutného sprievodu zdravotne ťažko postihnutých osôb. Rodičia ostatných uchádzačov do budovy školy nevstupujú.

3. Uchádzač sa pri vstupe do budovy školy nepreukazuje testom.

PaedDr. František Pudmericzký, riaditeľ školy

• Oznámenie k otváraniu školského internátu

• Riaditeľ školy oznamuje, že v nadväznosti na rozhodnutie ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky č. 2021/12811:1-A1810 z 12. apríla 2021 vo veci obnovenia prevádzky školských internátov a na základne aktualizovaného COVID AUTOMATU sa 03.05.2021 obnovuje prevádzka školského internátu pre našich žiakov s negatívnym testom nie starším ako 7 dní.

I. stupeň varovania (ružový okres):  školské internáty v prevádzke s obmedzením

Podmienky prevádzky s obmedzením v ružovom okrese: Na jednej izbe môžu byť ubytovaní žiaci z rovnakej triedy.

Bližšie informácie podá zodpovedný vychovávateľ.