• Expert Geniality Show

•      Už druhý rok sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže, v ktorej si mohli naši žiaci zmerať svoje vedomosti. Vybraní žiaci 4. ročníka manažmentu regionálneho cestovného ruchu sa rozhodli pre dve súťažné témy, blízke odboru, ktorý študujú. Zo šiestich tém si zvolili „Od Dunaja k Tatrám“ a „Do you speak English?“. Otázky boli zaujímavé, podnetné, ale tiež náročné a naši žiaci si aj vďaka nim mohli rozšíriť svoj všeobecný prehľad. Po skončení testovania odchádzali spokojní, s pocitom, že sa dozvedeli opäť niečo nové a dostali príležitosť zasúťažiť si.

• Jazyková olympiáda

•      Dňa 28.novembra 2023 si študenti zmerali svoje vedomosti v školskom kole Olympiády v anglickom jazyku.V kategórii 2A zvíťazil Dárius Fekete z triedy I. A a Dominika Brestovanská z triedy II. B.

V kategórii 2B sa na prvom mieste umiestnila Almásyová, Alexandra z triedy IV.BV kategórii 2D sa na prvom mieste umiestnila Krizsánová Leony Nadin z triedy V.AVíťazi budú naše školy reprezentovať na okresnom kole v Dunajskej Strede.Želáme im veľa úspechov

• E-testovanie žiakov hotelovej akadémie

•      Štvrtáci hotelovej akadémie si na začiatku druhej novembrovej dekády vyskúšali elektronické testovanie z predmetu slovenský jazyk a literatúra. Cieľom e-testu, okrem samotného elektronického testovania, bolo aj preverenie si vedomosti z vyučovacieho jazyka a literatúry, ako aj schopnosť čítania s porozumením.

• Barmanský kurz na pôde našej školy

•      Aj tento školský rok ponúka veľa príležitostí rozšíriť si obzor vedomostí. Tento týždeň sa naši žiaci zúčastnili ďalšej akcie, absolvovali týždenný kurz barmana. Uskutočnil sa na pôde našej školy a bol ukončený certifikátom. Ten získali po preverení teoretických a praktických vedomostí a zručností.

Absolventi intenzívneho 5-dňového kurzu získali základný prehľad o barovom servise, ako aj všetkého, čo k nemu patrí – pomôckach, značkách tovaru, receptúrach koktailov. Naučili sa zorientovať za barom. Profesionálnych barmanov z nich však spraví až každodenný tréning. Prajeme im veľa zdaru a vytrvalosti.

PK gastronomických predmetov

• Aj takto reprezentujeme

• Dňa 08.11.2023 sa žiaci Súkromnej hotelovej akadémie SD Jednota Šamorín 2.A a 4.A triedy zúčastnili na slávnostnej akcii COOP JEDNOTA SLOVENSKO SD Bratislava.

Boli oslovení, aby pripravili všetky potrebné náležitosti týkajúce sa výdaja slávnostného obeda súvisiace s odborným a rýchlym chodom obsluhy.

Úlohu zvládli znamenite a nám ostáva iba vyjadriť veľké poďakovanie všetkým, ktorí reprezentovali našu školu.

Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie, nápady, kde môžu žiaci prezentovať svoje vedomosti, kreativitu, zručnosti a tiež spoločenské správanie.

• S Hviezdoslavom v laviciach

•      Spojenie hudby s poéziou – úžasný spôsob, ako poéziu zatraktívniť. Na hudbu sme zaťažení všetci, na poéziu len niektorí. Keď sa spoja verše s hudbou, výsledok stojí za to. O tom sme sa mohli presvedčiť dnes dopoludnia. Pozvanie na naše školy prijal František Báleš a jeho džezový ansámbel. Našim žiakom sa predstavili interaktívnym hudobno-vzdelávacím projektom s cieľom oživiť ich záujem o literárne diela a zatraktívniť básne slovenských i českých básnikov v džezovom prevedení.

Poprední slovenskí džezoví hudobníci, ktorí sú zároveň i skúsenými pedagógmi, nám v krátkom moderovanom koncerte priblížili zaujímavé fakty o rytme a melódii v hudbe a netradičným spôsobom predstavili známych slovenských básnikov. Niektorí naši žiaci si dokonca mohli naživo vyskúšať hru na bicích a na okamih zažiť niekoľko minút slávy s ansámblom Františka Báleša. Publikum ich odmenilo veľkým potleskom. Tešíme sa, že sme si aj takýmto spôsobom mohli rozšíriť naše vedomosti o poppoézii a veríme, že sme týmto koncertom naštartovali tradíciu, ktorú si zopakujeme aj nabudúce.

• Zo života na školskom internáte

•      Počasie nám túto jeseň prialo, takže sme si naplánovali spoločnú opekačku. Všetko potrebné sme si dopredu prichystali a strávili sme krásne chvíle pri ohni. Veľmi sme sa tešili, že sa nám podarilo dať dokopy všetkých ubytovaných žiakov. Takéto voľné večery utužujú kolektív a pomáhajú zlepšovať komunikáciu medzi žiakmi a vychovávateľkami.

• Výzdoba na školskom internáte

•      S príchodom jesene a prvých chladných dní sa žiaci ubytovaní na internáte začínajú zaoberať výzdobou spoločných priestorov. Učitelia, žiaci aj návštevníci majú možnosť hodnotiť vstupné priestory našich škôl. Tento rok prevládajú dekorácie v zemitých a oranžových farbách a tiež sa naši žiaci snažia využívať čo najviac prírodných materiálov. Z niekoľkých prednášok a projektov sa naučili nevyrábať zbytočný odpad a preto aj celkové ladenie spoločných priestorov na internáte podmienili práve tejto požiadavke. Z vychádzok po prírode si priniesli množstvo dostupných dekorácií vo forme listov, konárikov, machu a podobne. Spoločenskú miestnosť si upravili do „scary“ haloweenskej podoby.