Naša telocvičňa

Jej využitie je viacúčelové, vhodné pre školy ako aj pre športové kluby. Rovnako je možné ju využívať na organizovanie športových podujatí a na rekreačné športové aktivity. Možno v nej organizovať športové turnaje, športovú prípravu či tréningy. V ojedinelých prípadoch je možné využitie telocvične aj na iné ako športové účely, konkrétne spoločensko- kultúrne aktivity.

Priestory a ich využitie

Telocvičňa je určená a priamo využívaná žiakmi našej školy počas denného vyučovania, kedy prebieha výuka telesnej a športovej výchovy. Rovnako sa využíva aj na krúžkovú činnosť a voľnočasové aktivity našich žiakov ubytovaných na školskom internáte.

Je vhodná pre kolektívne športy, ako florbal, futsal, hádzaná, volejbal, basketbal, rovnako aj bedminton či stolný tenis.

Priľahlé priestory

Pri telocvični sa nachádza kabinet telesnej výchovy, náraďovňa a posilňovňa. Súčasťou telocvične sú dve šatne, ako aj dámske a pánske toalety. Každá šatňa je vybavená priestrannou umyvárňou so šiestimi sprchami.

Možnosti poskytnutia telocvične a priľahlých priestorov

Telocvičňa je k dispozícii v poobedňajších hodinách subjektom, organizáciám a inštitúciám na účely športových a iných aktivít. O poskytnutí priestorov telocvične a priľahlých priestorov mimo pracovných dní a prevádzkového času rozhoduje riaditeľ školy.

Prevádzková doba je určená podľa potrieb školy. V prípadoch jednorazového využívania telocvične (príležitostné športové a kultúrne podujatia) sa o pridelení priestorov rozhoduje na základe písomnej žiadosti a uzavretej dohody. V prípade, ak máte záujem o prenájom telocvične a priľahlých priestorov, neváhajte kontaktovať školu.