•

...sú dôležitou súčasťou života našej školy. Pomoc druhým nás spája a posúva ďalej. Ponúka nám príležitosť byť lepším.

Bezpríspevkové darcovstvo krvi

Motivuje nás pomoc ľuďom, ktorí krv potrebujú a vedomie, že darovaním krvi môžeme niekomu zachrániť život. Aj my sa pravidelne zapájame do darcovstva krvi, či už je to Valentínska kvapka krvi, účasť na darcovstve organizovaná Mestom Šamorín alebo pomoc malým pacientom na detskej onkológii.

Deň narcisov – finančná zbierka pre Ligu proti rakovine

Tejto finančnej zbierky Ligy proti rakovine sa každoročne zúčastňujú všetci zamestnanci aj žiaci našej školy. Našou spoločnou zbierkou však naša pomoc nekončí. Vybraní dobrovoľníci v žltých vestách sa vyberú do ulíc, aby finančnou zbierkou podporili tento jedinečný projekt.

Biela pastelka – organizovanie finančnej zbierky pre Úniu slabozrakých a nevidiacich

Verejnou zbierkou Biela pastelka chceme aj my podať pomocnú ruku nevidiacim a slabozrakým. Vyzbierané peniaze zasielame na účet Únie slabozrakých a nevidiacich.

Ochrana zvierat - finančná zbierka

V rámci našich možností sme sa aj my rozhodli aktívne pomáhať organizácii Slobody zvierat. Vybrané triedy absolvujú exkurziu do najbližšieho útulku, kde odovzdajú vyzbieraný obnos určený na pomoc opusteným a týraným zvieratám.

Zber vrchnákov z PET fliaš na pomoc odkázanej rodine

Vo vstupnej časti a pri zborovni máme pripravené označené kartóny, do ktorých celoročne zbierame vrchnáky z PET fliaš určené konkrétnej rodine.

Radosť rozdávaním rastie

Už niekoľko rokov sa v mesiacoch november a december v rámci projektu 3R – Radosť rozdávaním rastie zapájame do charitatívnej zbierky na pomoc ľuďom v núdzi. Každá trieda pod vedením triedneho profesora robí zbierku trvanlivých potravín, čistiacich a hygienických prostriedkov či stravných lístkov, ktoré spoločne odniesie do priestorov občianskeho združenia Ain Karim.

Koľko lásky sa zmestí do škatule od topánok

Oslovil nás projekt pomoci seniorom v zariadeniach sociálnych služieb, a tak každý rok pred Vianocami pripravujeme zabalené darčekové škatule od topánok, ktoré naplníme dobrotami a praktickými darčekmi a odovzdáme kontaktným osobám.

Vešiak pomoci

S nápadom pomôcť ľuďom v núdzi prišli sami študenti. Prostredníctvom facebooku vyhlásili zbierku, reagujúc na „vešiak pomoci“, ktorý sa v týchto treskúcich mrazoch ujal v Maďarsku, ale aj v Bratislave. Rozhodli sa využiť oplotenie rímsko-katolíckeho kostola, na ktoré rozvešali kabáty, bundy a teplé oblečenie.

Ďalšie formy humanitárnej pomoci

• Úsmev ako dar - nadácia Dedo
        • Finančná zbierka pre deti v detských domovoch a pre sociálne znevýhodnené rodiny
        • Pomáhame potravinami v spolupráci so SČK