• Reprezentácia škôl na jazykových olympiádach

•      V dňoch 18. a 19. januára 2023 sa v Dunajskej Strede uskutočnili okresné kolá jazykových olympiád. Výherca školského kola z nemeckého jazyka Denis Kollár sa v kategórii 2B umiestnil na výbornom 2. mieste. Žiačky Súkromnej hotelovej akadémie, prváčka Vanessa Nagyová (kategória 2A) a štvrtáčka Leony Nadine Krizsánová (kategória 2B), sa na okresnom kole z anglického jazyka umiestnili na peknom 4. mieste. Žiakom našich škôl srdečne gratulujeme a prajeme im veľa úspechov do ďalšieho štúdia cudzích jazykov.

PK cudzích jazykov

• SKILLS SLOVAKIA – Gastro Junior CUP 2022/2023

• Dňa 17.januára 2023 sa v krásnom kúpeľnom meste v Piešťanoch uskutočnilo semifinále 3. ročníka postupovej celoštátnej súťaže žiakov hotelových akadémií a stredných odborných škôl v odbore cukrár SKILLS SLOVAKIA – Gastro Junior CUP 2022/2023. Za našu školu sa súťaže zúčastnila žiačka 3.CC triedy Kitti Hervay s pomocníkom Író Attilom z 1.M triedy.

Súťažnou úlohou žiakov v tomto roku bola príprava ECLAIRS pričom hlavné suroviny boli dané organizátorom súťaže a sponzormi. Naši žiaci odchádzali zo súťaže s dobrým pocitom a presvedčením, že našu školu reprezentovali a predstavili v najlepšom svetle. Do budúcna želáme žiakom nestratiť pracovný zápal s akým pristupovali k nácviku a príprave počas samotnej súťaže. Chceme žiakom a taktiež majsterke odbornej výchovy vysloviť poďakovanie za účasť a popriať do budúcnosti veľa pracovných úspechov.

• Študentský život nemusí byť len o učení

•      Tento týždeň je pre našich žiakov nadmieru zaujímavý. Po dvoch rokoch nútenej prestávky sa naši žiaci konečne dočkali vytúženej lyžovačky. I napriek tohoročnej zime skúpej na sneh sa lyžovalo. Na začiatku týždňa na umelo zasneženom svahu, až kým sa konečne neobjavila snehová nádielka a pravá lyžovačka mohla začať. My, čo sme tu ostali, im potichučky závidíme a trochu ľutujeme, že sme zaváhali a nepodali si včas prihlášku. Však posúďte sami...

• Vedomostný kvíz

•      Teší nás, že po dlhšej ("covidovej") prestávke sme opäť mohli organizovať náš tradičný vedomostný kvíz pre žiakov prvých ročníkov. Súťaž vyhrali študenti odboru manažment regionálneho cestovného ruchu 1.B triedy, srdečne blahoželáme.

• Kurz „animátor voľného času“ na našej škole

•      V dňoch 19. a 20. decembra 2022 sa tak ako každý rok, uskutočnil kurz animátora voľného času, ktorého sa zúčastnili žiaci SHA aj SSOŠ.

O zaujímavý a kreatívny priebeh kurzu sa postaral koordinátor z agentúry Prostaff.sk. Účastníci sa naučili, že úlohou animátora je zabezpečiť ponuku zaujímavých aktivít a podujatí, vymyslieť, organizačne pripraviť a zrealizovať animačný program pre návštevníkov v cestovnom ruchu. Žiaci získali nové vedomosti z teórie animácie, vyskúšali si prácu v tíme, prácu s mikrofónom, preverili svoje verbálne vyjadrovacie schopnosti a manuálne zručnosti. Účastníci kurzu odchádzali domov plní dojmov, zážitkov, skúseností a nových vedomostí. Každý z nich zavŕšil svoje úsilie obdržaním certifikátu o úspešnom absolvovaní kurzu.

Veríme, že nadobudnuté vedomosti a skúsenosti žiaci v budúcnosti využijú tak v profesijnej oblasti, ako aj v praktickej časti maturitnej skúšky.