• Fašiangy

•      Fašiangové obdobie zasiahlo aj študentov na školskom internáte. Pripravili množstvo dekorácií, masiek a iných vhodných ozdôb, pri výrobe ktorých strávili veľa veselých spoločných chvíľ. Bolo to príjemné rozptýlenie po uzatváraní polročných známok. Krásne vyzdobili aj školskú recepciu a vchod do budovy. Prichádzajúci študenti, zamestnanci aj naši hostia, tak majú možnosť nahliadnuť do využitia voľného  času internátne ubytovaných žiakov.

• Tešíme sa z ďalšieho úspechu našich žiakov

•      V utorok 23.januára sme sa zúčastnili okresného kola vo futsale, ktoré sa uskutočnilo v dunajskostredskej Mestskej športovej hale. Z deviatich zúčastnených škôl sa nám podarilo vybojovať pekné 3. miesto. Tešíme sa z krásneho umiestnenia a našim futsalistom gratulujeme.

• Darovanie krvi

•      Dňa 17. januára 2024 sa naši žiaci s p. profesorom PaedDr. Jurajom Bándym, PhD. zúčastnili humanitárnej akcie organizovanej miestnym Červeným krížom v kultúrnom dome v Šamoríne. Zo štyroch odhodlaných mladých sa podarilo darovať krv dvom študentom. Prvodarcom srdečne gratulujeme!

• Servírovanie vína

• Servírovanie vína je malý/veľký rituál, na ktorý by sme si mali hlavne pri slávnostných príležitostiach vyhradiť dostatok času.

A práve rituál otvárania fľaše vína až po samotnú konzumáciu hosťom sme dnes so žiakmi precvičovali v rámci témy učebného dňa.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17.1. 2024 sa v Dunajskej Strede konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Našu odbornú školu reprezentovala žiačka Alexandra Almásyová zo 4.B triedy, ktorá sa umiestnila na krásnom druhom mieste v kategórii 2B.

Za hotelovú akadémiu súťažila žiačka Leony Nadin Krizsánová z 5.A triedy, ktorá sa v kategórii 2D tiež umiestnila na krásnom druhom mieste.

Našim dievčatám srdečne blahoželáme a prajeme im veľa ďalších študijných úspechov.