• Súkromná SOŠ a hotelová akadémia SD Jednota oslavujú narodeniny

Vyše 5 300 absolventov a 50 rokov života. Súkromná SOŠ Jednota a Súkromná hotelová akadémia SD Jednota v Šamoríne sa pripravuje na veľkú narodeninovú oslavu. Kým SOŠ si pripomína polstoročnicu, hotelová akadémia 15 rokov života. Samotná oslava sa uskutočná v stredu 25. septembra. Najskôr sa v priestoroch ZUŠ uskutoční slávnostná akadémia. ,,V jej rámci vystúpi ZUŠ Band a spevácky zbor Sancta Maria. Po skončení slávnostného programu sa presunú hostia na raut, ktorý bude v školskej jedálni Žitný ostrov na Vinohradníckej ulici,” povedala riaditeľka Oľga Hargašová.

Prvé tri triedy otvorila škola 1. septembra roku 1963 v Kláštore paulánov alebo v budove známej ako Koruna. O 13 rokov neskôr sa presťahovala do komplexu objektov na Vinohradníckej ulici. Škola za tých 50 rokov niekoľkokrát zmenila názov a zažila štyroch riaditeľov. Najskôr školu viedla pani Valéria Benkovičová. Nasledovali riaditelia Juraj Szabó, Ján Kolibecký a od roku 1990 stojí na jej čele pani Oľga Hargašová.

Spoznávate ľudí na fotografiách?

Pani Valéria Benkovičová (dolný rad v strede) viedla školu v rokoch 1963 – 1977.

Riaditeľ Juraj Szabó (1977 – 1981) pri odovzdávaní ceny.

Ján Kolibecký (druhý zľava) viedol školu v rokoch 1981 až 1990.

Súkromná Odborná škola oslávila 50 rokov

Sympatickú narodeninovú oslavu zorganizovala dnes Súkromná Odborná škola SD Jednota a hotelová akadémia, ktorá sídli na Vinohradníckej ulici. Slávnostným programom v koncertnej sále ZUŠ si pripomenula 50. výročie svojho vzniku. Po jeho skončení sa hostia presunuli na raut do školskej reštaurácie Žitný ostrov. Prvé tri triedy otvorila škola v roku 1963. Vtedy mala pár žiakov a piatich učiteľov. Dnes má  70 zamestnancov, vyše 20 tried a viac ako 400 študentov.