• Moderná stredná škola poskytujúca komplexné vzdelávanie v odbore gastronómie a turizmu

Agentúra MŠ Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy EÚ vyhlásila výzvu na podávanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pre základné a stredné školy na modernú. Naša škola patrí k tým úspešným školám a finančné prostriedky získala. Táto premena na našej škole spočíva v nahradení tradičných metód vyučovania novými, modernými metódami: využívaním informačno komunikačných technológií, interaktívnej tabule, dataprojektorov, internetu. Pre žiakov škola za tieto prostriedky nakúpila 50 notebookov, 5 dataprojektorov, 1 digitálnu videokameru, pamäťové médiá a tým kompletne vybavila 2 učebne. Čo je veľkým prínosom tohto projektu? Tento spôsob vyučovania budú využívať aj všetci externí študenti, pretože učebné materiály pre nich budú sprístupnené na

internetovom portáli. Aj žiaci, ktorí nebudú v škole na vyučovaní, nebudú musieť učebné kopírovať, prepisovať, ale nájdu si ich na tom istom portáli. V rámci projektu budú spracované  gastronomické predmety a niektoré ekonomické

predmety pre učebný odbor: kuchár, čašník, študijný odbor kuchár, čašník, hotelovú akadémiu, spoločné  stravovanie. Neskôr sa výučba pomocou IKT bude rozširovať aj na ďalšie predmety a ďalšie odbory.

Projekt sa už v školskom roku 2011/2012 bude testovať približne na 320 žiakov.

harmonogram_prac_pre_internet.pdf

Porada k projektu:

Projektové školenie:

Učebňa zariadená notebookmi z projektu:

Ukážka hodín:

monitoring_ms_2014.pdf

technologia_technika.pps

technika_technologia.pps

potraviny_napoje.pps

uctovnictvo1.pps

potraviny_vyziva.pps

ekonomika(1).pps

Monitoring výstupov z projektu „Moderná škola“ v školskom roku 2013/2014:

monitoring_ms_2014.pdf

Výsledok projektu

Agentúra MŠ Slovenskej republiky pre štrukturálne fondy EÚ vyhlásila v roku 2010 výzvu na podávanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pre základné a stredné školy: „Premena tradičnej školy na modernú“. Naša škola patrí k tým úspešným školám a finančné prostriedky získala. Táto premena na našej škole spočíva v nahradení tradičných metód vyučovania novými, modernými metódami: využívaním informačno - komunikačných technológií, interaktívnej tabule, internetu. Pre žiakov škola nakúpila 50 notebookov, 5 dataprojektorov, 1 digitálnu videokameru, tlačiareň, pamäťové médiá a tým kompletne vybavila 2 učebne. Čo je veľkým prínosom tohto projektu?  E-learningový spôsob vyučovania, ktorý môžu využívať všetci denní a externí študenti, pretože učebné materiály sú sprístupnené za pomoci prístupového hesla na internetovom portáli www.hasossamorin.eu.  Žiaci našej školy, ktorí nemôžu byť na vyučovaní, nemusia učebné texty zo spracovaných predmetov kopírovať, prepisovať, ale nájdu si ich na tom istom portáli. Taktiež tam nájdu vypracované cvičenia, testy, filmy. V rámci projektu sú spracované  gastronomické predmety a niektoré ekonomické predmety pre učebný odbor: kuchár, čašník, študijný odbor: kuchár, čašník, hotelovú akadémiu a spoločné stravovanie. Učebné materiály sa už v školskom roku 2012/2013 využívajú. Neskôr sa výučba pomocou IKT bude rozširovať aj na ďalšie predmety a ďalšie odbory.

Poďakovanie patrí všetkým členom projektového tímu za ich prácu počas 2 rokov.

Ing. Mária Viestová, koordinátor projektu